Kako da zaštitite svoj najvažniji internet resurs

FacebookLinkedinEmail
Zaključavanje naziva domena

U uslovima vanrednog stanja, kada je kretanje ograničeno, a mnoge prodavnice i pijace  zatvorene, e-trgovina je postala "izlaz u slučaju opasnosti" srpske privrede. Dosta toga je već napisano o raznim izazovima koje ovakav vid (često iznuđene) digitalne transformacije nosi. Bezbednost sajtova i veb šopova, svih transakcija koje se tamo vrše, podataka koji se ostavljaju, kao i uređaja sa kojih se pristupa tim sajtovima, teme su brojnih analiza i uputstava. Međutim, često se zanemaruje važnost zaštite samog temelja svakog sajta i svakog veb šopa – naziva domena. Ako on padne u ruke hakera, ništa od onog što je izgrađeno na njemu više nije bezbedno.

Zaključavanje naziva domena

Budući da je jedina organizacija u Srbiji koja se bavi osnovnom adresnom strukturom interneta, RNIDS je pripremio sadržaje koji se bave upravo bezbednošću jednog od najvažnijih internet resursa - naziva internet domena.

  • Kad vam hakeri preuzmu naziv domena i preusmere saobraćaj na lažni sajt, u opasnosti su podaci svih vaših korisnika, ali i vaši podaci, vaše poslovanje, pa i sam opstanak na tržištu. Saznajte kako to da sprečite.

  • Hakeri su tamo gde postoji prilika za kriminal. U uslovima pandemije kupovina na internetu dobija na značaju, pa veb šopovi postaju logične mete. Pročitajte kako da zaštitite svoje e-prodavnice.

  • Izveštaji kompanija koje se bave bezbednošću pokazuju da je više od polovine uspešnih hakerskih napada izvršeno krađom naziva domena, što je naročito opasno u uslovima pandemije, kad se trgovina mahom obavlja na internetu. Pogledajte kako to da predupredite.

Ako razmišljate o novim projektima i sajtovima, ili pokretanju novog veb šopa, nije na odmet da se podsetite kriterijuma za izbor domena i naziva domena (pre nego što ga zaključate):

 

FacebookLinkedinEmail